baner_ikony_app

Katalog aplikací pro iPadMove and Match

Aplikace na bázi lístečkování. Tzn., vytváříme si lístečky, které přizazujeme k předem připravenému textu či obrázku. Lísteček může tvořit text, obrázek či jen pouhé barevné pozadí (vybírat můžeme z 16 barev). Aplikace pracuje ve dvou uživatelských módech – make (v tomto módu pracovní karty tvoříme) a use (v tomto módu s pracovními kartami pracujeme).

Matematika pro prvňáky

Matematika pro prvňáky je aplikace pro začínající počtáře. Zábavnou formou děti učí rozpoznávat čísla, počítat předměty, sčítání až do dvaceti, porovnání velikosti čísel a pohyb na číselné ose. Průvodcem ve hře je pes Archi a kočka Meda, kteří se radují pokud je úkol vyřešen správně a nepotěší je chybný výsledek. Pro rodiče je v aplikaci statistika výsledků, takže mohou sledovat, jak si s úkoly malí počtáři poradí.

Primary Writer

Aplikace pro psaní hůlkovou formou. Aplikace disponuje širokou škálou pozadí (roční období, důležité svátky v roce…), které lze kdykoliv změnit. Využití aplikace Primary Writer je široké, záleží na kreativitě učitele (opis, přepis, diktát…). Hotový text lze velmi jednoduše sdílet (mail, tisk) nebo otevřít v jiné aplikaci a dále s ním pracovat.

Feel Clock

Aplikace pro osvojení určování času. Aplikace disponuje analogovým ciferníkem. Pozadí za hodinami se mění v závislosti na tom, kolik hodin ručičky právě ukazují.

Můžeme určovat čas podle zadání, můžeme nastavovat čas na ručičkách podle digitální hodnoty pod ciferníkem.

Book Creator for iPad

Aplikace pro tvorbu elektronických interaktivních knih přímo v iPadu. Vytvořené knihy jsou ve formátu .epub – pro čtení v iPadu využíváme aplikaci iBooks. Knihy vytvořené v aplikaci Book Creator můžeme exportovat ve formátu .pdf nebo jako VIDEO.

Sock Puppets

Aplikace Sock Puppets slouží k zaznamenávání rozhovorů či proslovů. Děti se v ní mohou schovat za veselé mluvící ponožky, které dokonce změní jejich hlas. Výhodná jako předvoj k aplikacím, kde budou žáci točit sami sebe. Oblíbená aplikace těch, kteří se rádi „schovají“ za jinou postavu, stejně tak jako těch, kteří si rádi užijí zábavu se svým vlastním hlasem a loutkami z ponožek.

Skitch

Jednoduše doplňte obrázek šipkou nebo poznámkou. Ořízněte obrázek a pošlete ho mailem. Místo obrázku použijte mapu nebo webovou stránku. V kombinaci s možností vyfotit obrazovku iPadu tak můžete velmi rychle popsat cestu, ukázat to správné tlačítko v aplikaci, upozornit na místo na fotce. A výsledek okamžitě odeslat nebo uložit k pozdějšímu využití.

Fraction Wall

Aplikace pro výuku zlomků, využitelná jak pro učitele při výkladu, tak pro žáky při procvičování.

Star Rover HD

U příležitosti svátku sv. Valentýna je v AppStore zdarma jedna z řady interaktivních aplikací pro sledování hvězdné oblohy. Vy, kdo tyto aplikace znáte si možná řeknete, že těžko něco překoná známé aplikace StarTracker HD a podobné. Nicméně možná opak je pravdou.

 

Geography Drive USA ™

Aktuálně ve slevě za 0€ je aplikace jako stvořená pro výuku angličtiny a s tím spojené výuky reálií anglicky mluvících zemí. V tomto případě, jak název vypovídá – Spojených států amerických. Aplikace je na první pohled dobře řemeslně zpracována a její používání je zábavné.

« First ‹ Previous 1 3 4 5 6 7 12 Next › Last »