IMG_0254

Jak dostat PDF do iPadu

15. 12. 2012, vytvořil: Libor Klubal.

Z mého pohledu nejjednodušší cesta, jak dostat do iPadu libovolný soubor, nejenom PDF, je dropbox. Dropbox je webové úložiště, které by se dalo popsat – něco jako “fleška na webu”. Jak to funguje? Po bezplatné registraci na stránkách služby (jako uživatelské jméno můžete použít třeba svůj email) si na všechna svá zařízení nainstalujete aplikaci staženou z dropbox.com, popřípadě z AppStore nebo Google Play.

Obrázek 09.02.13 v 18.26Stažení aplikace Vám ostatně nabídne sama stránka www.dropbox.com, která navíc pozná, z jakého zařízení se připojujete a nabídne tak správnou verzi programu ke stažení.

Na všech zařízení, kde jste si dropbox nainstalovali pak zadáte své zaregistrované jméno (což byl třeba ten email) a je hotovo. Na PC vznikne v dokumentech složka Dropbox, do které uložíte vše, co chcete dostat na ostatní zařízení. Tato složka se chová jako úplně normální složka v systému. Jediným rozdílem je to, že se její obsah ihned kopíruje na internet.

Konkrétně v iPadu pak nainstalujete aplikaci DropBox a získáte přístup na své webové úložiště. Přímo v této aplikaci si můžete prohlížet soubory formátů DOC, PDF, XLS, PPT a většinu obrázků. Nečekejte žádný výkonný prohlížeč, ale pro základní představu o obsahu souboru to stačí. Každý soubor však můžete poslat jiné aplikaci v iPadu, která je pro daný soubor určena.

Vlastní přenos souboru tak nakonec vypadá tak, že soubor na počítači zkopírujete do složky Dropbox a na iPadu jej otevřete v aplikaci Dropbox. Rychlost celého přenosu je závislá pouze na rychlosti Vašeho internetového připojení.