Aplikace: EDA Play

Aplikace pro iPad EDA Play se zaměřuje na trénink zraku a jemné motoriky. Díky bohatému nastavení lze aplikaci použít i pro děti se speciálními potřebami. Jedná se o interaktivní hru, která motivuje dítě ke sledování děje na displeji a plnění jednotlivých úkolů.

Na výběr je více než 40 úkolů se 4 úrovněmi obtížnosti. Podle možností dítěte je možné nastavit 4 úrovně zrakové náročnosti u obrázků.

Úkoly procvičují nejen zrakové a koordinační dovednosti, ale i orientaci v barvách a další dovednosti.

 

V sekci dovednosti v aplikaci se zaznamenává práce dítěte s aplikací. Rodiče nebo terapeuti tak mají přehled o postupu a vývoji dítěte při používání aplikace.

Vstup do nastavení, přepnutí nebo vypnutí aplikace dítětem při práci je efektivně omezen nutností dlouhého stisku tlačítka v rohu obrazovky. Nehrozí tak nechtěné rušení vypnutím či jiným “překlepem” dítěte.

EDA Play obsahuje i zvukového průvodce – dětský hlas, který srozumitelně popisuje zadání úkolu. V průběhu úkolů naviguje, pochválí nebo povzbudí k opakování na konic úkolu. Namluven je samozřejmě v češtině ale také v angličtině.

Aplikace je vhodná pro děti od jednoho roku a byla vytvořena ve spolupráci profesionálů v oblasti zrakových vad a péče o děti.

Zakoupením aplikace přispějete na financování projektů organizace Raná péče EDA. Veškerý zisk z prodeje této aplikace jde přímo do této neziskové společnosti.

Více info: www.edaplay.cz

Cena: 4,49€