Snímek obrazovky 2015-01-17 v 10.14.37

tip #010 – Klávesnice a diakritika

17. 01. 2015, vytvořil: Pavlína Loňková.

Klávesnice se automaticky zobrazí ve vybrané aplikaci v případě, že se chystáte něco napsat a aktivujete textové pole. Učiní tak jak v režimu na výšku, tak na šířku (v režimu na šířku je klávesnice větší).

Ukážeme si, jak na klávesnici najít číslice či speciální znaky jako jsou zavináč nebo závorky nebo jak napsat velké písmeno.

Pro psaní klepněte na klávesnici na vybrané písmenko. Velké písmeno aktivujete klepnutím na klávesu s šipkou nahoru (SHIFT). Dvojtý klik na tuto klávesu funguje jako CAPS LOCK – AKTIVUJE PSANÍ SAMÝCH VELKÝCH PÍSMEN.

Pro přepnutí na číslice využijte klávesu „123“. Další sadu znaků pak odhalí klávesa „#+=“. Při psaní vět možná využijete funkci automatické tečky. Objeví se, když dvakrát za sebou kliknete na mezerník.

Chcete-li napsat písmeno s háčkem nebo s čárkou, můžete využít kláves háček a čárka v pravém dolním rohu klávesnice . Existuje ale jednodušší a rychlejší způsob. Klikněte na vybranou klávesu a tahem přejeďte prstem na jenen ze znaků nabídky, která se objeví.

 

This slideshow requires JavaScript.