Aplikace: Pic Collage – nejen koláže z fotek a obrázků

V aplikaci velmi jednoduše vytvoříte koláž fotografií či obrázků, kterou můžete doplnit textem či drobnými samolepkami. Připravte žákům krátký text a samolepkami zakryjte některá slova. Nechte je z několika vybraných fotografií a slov hádat, jaké bude téma hodiny, připravte pro ně krátké citáty či poučky v líbivé grafické podobě. A hlavně se bavte…

 

Ukázky využití přikládáme na závěr článku.

 

Po otevření aplikace vyberte tvorbu nové koláže. Kliknutím na ikonu PLUS či na plochu přidejte své fotky – „ADD PHOTOS“.

 

 

Vyberte fotografie, které chcete do své koláže zapracovat. Tahem přesunujte jedotlivé fotky, pomocí dvou prstů upravujte velikost a natočení každé jednotlivé fotografie. Dvojklikem na obrázek můžete s obrázkem dále pracovat.

 

 

Kliknutím na ikonu PLUS nebo kdekoliv na plochu můžete přidat text. Z nabídky vyberte „ADD TEXT“ a následně nastavte typ, barvu a pozadí textu. Velikost pak můžete upravit stejným způsobem, jako u práce s fotografiemi – tahem dvou prstů od sebe či k sobě.

 

 

K téměř hotové koláži vyberte pozadí. Po kliknutí na ikonu v levém dolním rohu vyberte možnost „CHANGE BACKGROUND“. Vyberte pozadí koláže z vytvořené nabídky. Případně vyhledejte vlastní pozadí, a to po kliknutí na symbol lupy.

 

 

Z nabídky je možné vybrat i možnost „CHANGE LAYOUT“, vyberte pak typ uspořádání vašich fotografií.

 

 

Příklady využití:

 

1) Přečti text. Pokus se doplnit slova, která se schovala pod čepicemi.

 

 

 

2) Podle fotografií poznej město, urči stát ve kterém leží a vyhledej řeku, která jím protéká.

 

 

3) Fyzikální zákon v líbivé grafice