Screen Shot 2014-01-19 at 4.15.24 pm

Grafio Lite

30. 01. 2014, vytvořil: Lenka Skýbová.
V článku je popsána aplikace Grafio Lite - Diagrams & Ideas, :

Grafio je aplikace stvořená vývojáři pro zaznamenání informací prostřednictvím grafických záznamů, schémat nebo různých forem diagramů. Vizuální zachycení pojmů nebo myšlenek je velmi jednoduché. Grafio Lite umožňuje dělat si poznámky, vkládat objekty, zaznamenávat zvuk, tvořit myšlenkové mapy, plánovat prostřednictvím schémat, upravovat předpřipravené šablony pro svou prezentaci a odesílání emailem v podobě obrázku. Plná verze pak nabízí export do PDF, podporuje tisk a cloudové služby prostřednictvím Dropboxu nebo Box.net.

 

Co ještě Grafio Lite nabízí?

 

Automatické rozpoznávání tvarů – základní tvary (kruh, elipsa, čtverec obdélník), které nakreslíte od ruky, Grafio automaticky rozpozná a narovná do pravidelného tvaru. Funkce se dá vypnout, pokud někdo chce mít tvary tak, jak je namaloval.

 

Zvukové nahrávky – zvukové poznámky k jednotlivým tvarům nabízí způsob, jak shromáždit své myšlenky, a nebo lze využít tuto funkci pro něco kreativního, jako třeba interview.

 

Knihovna – k dispozici je velké množství předpřipravených objektů jako základní tvary (kruh, trojúhelník, čtverec, srdce, hvězda…), piktogramy, šipky, „komiksové“ bubliny, objekty pro vývojové diagramy, doodles a knihovna obrázků. Samozřejmě lze další přikoupit.

 

Popis základních nástrojů

 

grafio

 

Podrobný návod, jak s aplikací pracovat, lze shlédnout ve videonávodu. Je krátký, výstižný a snadno pochopitelný i pro ty, kteří nemluví dobře anglicky.

 

 

 

A k čemu se dá Grafio použít ve vyučování?

Myšlenková mapa stokrát jinak. Různá schémata jako podpora pro žáky a nebo naopak jako prezentace žákovských výstupů pochopení učiva nebo jednotlivých pojmů. Také třeba pro vyjádření myšlenek, přísloví, rčení prostřednictvím piktogramů.

 

papir  mena

autodruhy  prislovi

carodka   penize