Aplikace: Sock Puppets – Mluvící ponožky

PSnímek obrazovky 2014-12-15 v 19.41.15roslov i rozhovor báječně zpestří aplikace Sock Puppets. Veselé mluvící ponožky promění obyčejný   rozhovor v hodinách jazyků na skvělou zábavu. Nechte své děti přečíst část textu, zarecitovat báseň, inscenovat rozhovor v komunikační a slohové výchově či odvykládat vyjmenovaná slova.

POKUD VAS APLIKACE ZAUJALA A CHTĚLI BYSTE ROZŠÍŘIT JEJÍ FUNKCE, KUPTE SI SOCK PUPPETS COMPLETE. Nabízí rozšířené řady ponožek (přes 20 nových ponožek). přes 20 nových pozadí a možnost importovat vlastní z knihovny Obrázků, další pohyblivé objekty a postor pro 90 vteřinový záznam zvuku. Samozřejmostí je export do knihovny Obrázků v iPadu.

 

 

OVLÁDÁNÍ APLIKACE JE VELICE JEDNODUCHÉ A INTUITIVNÍ.

Otevřete aplikaci. V nabídce najdete 4 tlačítka.

NEW: nový projekt         OPEN: uložené minulé projekty

SETTINGS: nastavení     STORE: obchod (kupte si další ponožky a rozšířené možnosti úprav)

Snímek obrazovky 2014-12-15 v 19.43.28

 

 

 

 

 

 

 

Začneme tlačíkem NEW – nový projekt. Z nabídky ponožek vyberte ty, které chcete využít (jednu i více). Vybrané ponožky budou označeny očima. Po kliknutí na NEXT v dolní části obrazovky se přesuňte na další.

Snímek obrazovky 2014-12-15 v 19.42.59

Máme vybrány postavy, zvolte prostředí, kde se rozhovor bude odehrávat. Označte vybrané pozadí a klikněte na NEXT ve spodní části obrazovky.

Snímek obrazovky 2014-12-15 v 19.42.50

Do tohoto prostředí můžete vložit ještě další předměty. Ty žlutě orámované dokonce můžete během natáčení přemísťovat. Předmětů je možné vybrat více (označte očima). Pokračujte kliknutím na NEXT.

Snímek obrazovky 2014-12-15 v 19.42.41

Tahem dvou prstů od sebe či k sobě zvětšujeme či zmenšujeme velikost ponožek i vložených pohyblivých objektů. Ponožka, která je právě aktivní, je označena malou červenou šipkou. Červené kolečko slouží k nahrávání. Máte 30 sekund na zaznamenání svého rozhovoru. Stačí jen překlikávat z ponožky na ponožku, budou se tak střídat v mluvení (otvírání úst).

This slideshow requires JavaScript.

Po zaznamenání rozhovoru ho nezapomeňte uložit. K tomu slouží ikona DISKETKY. Soubor si vhodně pojmenujte.

Své uložené rozhovory najdete v hlavní nabídce (ikona DOMEČKU) pod tlačítkem OPEN. Pokud chcete rozhovor vyexportovat z iPadu, aplikace nabízí několik možností:

Snímek obrazovky 2014-12-15 v 19.41.43

Chcete-li video stáhnout do iPadu, je třeba si zakoupit plnou verzi aplikace. Tlačítko STORE (v hlavní nabídce – DOMEČEK) vás zavede do obchodu, kde lze přikupovat další funkce aplikace. Kupte SAVE TO PHOTOS: ukládání do Obrázků v iPadu.

Snímek obrazovky 2014-12-15 v 19.41.29

Zajímavé může být i upravování modifikace hlasu jednotlivých postaviček. Lze nastavit v SETTINGS (v hlavní nabídce – DOMEČEK). Namluvte asi 3 vteřiny dlouhou ukázku svého hlasu a na vodorovných jezdcích nastavte jednotlivým ponožkám hloubku či výšku hlasu.

Snímek obrazovky 2014-12-15 v 19.43.09

Nezbývá než popřát hodně radosti a zábavy s ponožkami a dalšími podobnými aplikacemi.