baner_ikony_app

Katalog aplikací pro iPadThe Human Body by Tinybop

Úžasná aplikace o lidském těle, umí mimo jiné i češtinu a odkryje vám tajemství žaludku, důležitost čištění zubů i toho, proč nás bolí komáří štípnutí.

Solar Walk - Planets of the Solar System

Nádherná interaktivní encyklopedie vesmíru v češtině. Aplikace je plná zajímavých informací, fotografií a animací o planetách sluneční soustavy. U planet lze zobrazit jejich strukturu v 3D zobrazení. Celou sluneční soustavu lze různě natáčet a zobrazovat v různých situacích.

World History Atlas HD with 3D

Nezbytná výbava každého dějepisáře – interaktivní historická mapa s časovou osou, fotografiemi a důležitými letopočty. Díky aplikaci můžete ukázat mapu světa v jakémkoliv historickém období. Mapa světa (globus) se dá libovolně nastavit na požadované území. Na časové ose pak můžete vyznačit dobu trvání vybrané země atp.

Geogebra

Klasická aplikace známá ze stolních počítačů je nyní k dispozici i pro iPad. Geogebra je matematický nástroj primárně využitelný při výuce geometrie. Díky dotykové vrstvě je práce s aplikací velmi intuitivní a jasná.

 

Quick Math+

Klasické procvičování základních matematických operací (sčítání, násobení, odčítání a dělení). Hlavním rozdílem proti jiným aplikacím je však způsob zápisu odpovědi. Výsledek se nevybírá z možností ani se nepoužívá klávesnice. Jednoduše pomocí prstu napíšete výsledek na displej. Díky tomu je například vyloučeno i tipování výsledků.

Undecided

Generátor náhodných jevů (nejen) do hodin matematiky. Aplikace umožňuje generovat náhodné jevy – hody kostkami, házení mincí, kolo s čísly, tahání sirek a v placené verzi pak hru kámen-můžky-papír a klasický generátor náhodných čísel.

Symmetry School: Learning Geometry

Symmetry School je výukově-herní aplikace z oblasti geometrie. Využít se dá při procvičování osové souměrnosti a otáčení. Cílem je vytvořit shodný obrázek z hracích kamenů podle vzoru s co nejmenším počtem pokusů. V každém zobrazení jsou k dispozici tři různé úrovně obtížnosti, v nejtěžší úrovni už záleží i na tvaru pokládaných hracích prvků.

Math Duel - Two Player Split Screen ...

Velmi jednoduchá hra pro dvojice žáků na rozcvičení – Math Duel. iPad je rozdělený na dvě části, žáci sedí proti sobě a rychlejší vyhrává. Velmi jednoduché nastavení – počítaní nejvýše do stovky, základní operace sčítání, odčítání, násobení a dělení, až 5 čísel ve výrazu.

Algebra Touch

Aplikace pro pomoc při výuce matematiky. Díky této aplikace může učitel výrazně urychlit proces vysvětlování základních matematických problémů, jako je prvočíselný rozklad, krácení zlomků, základní úpravy rovnic atp. Aplikace dokáže generovat příklady z jednotlivých oblastí, učitel si ale může vytvořit svou sadu problémů a ty pak pomocí aplikace řešit.

Periodic Table+

Klasická periodická soustava prvků v češtině. V tabulce je možné zobrazit skupiny prvků (radioaktivní, plyny, kapaliny, pevné, aktinoidy, lanthanoidy). U každého prvku pak lze zobrazit základní popis, vlastnosti a také obrázek.

 

« First ‹ Previous 1 2 3 4 12 Next › Last »