IMAG1122

Nový iPad – rozbalení, asistent nastavení a Apple ID

05. 01. 2015, vytvořil: Pavlína Loňková.

Držíte v ruce nový iPad a nejste si jisti, jestli ho zvládnete sami poprvé zapnout a rozbalit? Není se čeho bát, první kontakt proběhne v jazyce, který si vyberete, a zuby si na něm jistě nevylámete. Projděte prvním startem společně s fotonávodem, který naleznete zde.

Začněte vybalením iPadu z krabice. Kromě iPadu v ní naleznete také nabíječku a základní informace o iPadu včetně schématu s tlačítky.

INTEL FREE PRESS. Apple iPad 2 [online]. [cit. 4.1.2015]. Dostupný pod licencí CC BY-SA na WWW: http://goo.gl/ehi6qy

ALBINSON, Drew. iPad Mockup – Back [online]. [cit. 4.1.2015]. Dostupný pod licencí CC BY-SA na WWW: http://goo.gl/BUiGmE

Začněte zapnutím iPadu (tlačítko uspat / vypnout). Obrazovka iPadu rozsvítí a váš iPad vás přivítá hned v několika jazycích. Pro pokračování stačí přejet prstem po obrazovce ve směru, který ukazuje šipka (vpravo). Asistent nastavení vás provede všemi kroky v jazyce, který si nastavíte. Ve výběru je i čeština. Pokud není přechod k dalšímu kroku nastavení automatický, je třeba v pravém horním rohu kliknout na „DÁLE“.

This slideshow requires JavaScript.

 

Důležitou součástí bude vytvoření Apple ID. Apple ID je váš účet (tedy uživatelské jméno chráněné heslem) díky kterému budete moci například stahovat aplikace do svého iPadu, ukládat data (iCloud) či stahovat hudbu nebo filmy (iTunes).

Krok vytvoření Apple ID je možné přeskočit a vytvořit ho později. Přináší to ale nutnost přiřadit ke svému účtu kreditní kartu, případně projít vytvořením v angličtině. Všechno podstatné o pozdějším vytváření Apple ID najdete v článku ZDE.

This slideshow requires JavaScript.

 

Vaše Apple ID (váš účet) musí být zabezpečen heslem. To musí splňovat několik požadavků:

  • délka nejméně 8 znaků
  • alespoň 1 malé písmeno
  • alespoň 1 velké písmeno
  • alespoň 1 číslice

Heslo se nesmí shodovat s názvem vašeho účtu, ani obsahovat několik stejných znaků za sebou (KKK). Nevhodná jsou také hesla velmi běžně používaná. Apple ID bude také chráněno sadou bezpečnostních otázek.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Dále je potřebné potvrdit souhlas se smluvními podmínkami a také nastavit svůj iCloudový účet, který bude sloužit k zálohování.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Svůj iPad můžete zabezpečit zámkem obrazovky. Po dokončení tohoto kroku se Asistent nastavení rozloučí uvítací obrazovkou a iPad je připraven.

This slideshow requires JavaScript.