Aplikace: Switch Zoo (Free)

Switch Zoo je kreativní aplikace, jejíž obsahem je kombinování různých částí zvířat tak, aby utvářely nová, neobjevená, originální zvířata. Jednoduchým kliknutím na ikonky vzniká zebra s kohoutím ocasem, hlavou leguána a sloníma nohama. V aplikaci je možné doplnit krátký příběh (či důležité informace), název nového zvířete, můžete si nechat zobrazit krátké informace o zvířatech, jejichž části těl jste využili (anglicky) a uložit si obrázek pomocí PrintScreenu do iPadu.

Viděla bych využití jak v českém tak i cizím jazyce (sloh – popis, myšlenková mapa, vypravování, sci-fi), stejně tak se nabízí prvouka, odhalování jednotlivých zvířat, zjišťování informací o nich. Možná i charakterizace, propojování základních vlastností zkombinovaných zvířat s charakterem toho nového..?

Při zatřesení iPadem vznikne „losem“ nový tvor. Kliknutím na TAIL upravujete ocas, LEGS nohy a HEAD hlavu zvířete. Nabídka zvířat je k dospozici jednak pod obrázkem zvířete (oranžová, růžová, modrá) a jednak po levé straně v oranžových obdélnících. V levém dolním rohu klikem na modrou nabídku zobrazíte detailnější informace. Pro ukládání do iPadu klikněte na symbol FOTOAPARÁTU vpravo od nabídky TAIL, LEGS, HEAD.