IMG_8186

Noc ve škole na ZŠ Vřesina

02. 11. 2014, vytvořil: Pavlína Loňková.

Ani u nás na škole jsme s halloweenským projektem nezůstali pozadu. Pro páťáky jsme naplánovali tajuplnou noc ve škole. Na děti čekalo hned několik strašidelných úkolů. Kdybyste se do něčeho podobného chtěli pustit, budete potřebovat kameru, fotoaparát, počítač, knihu nápadů, babysitting chůvičku, dobrého choreografa, pastelky, fixy, fotky dětí a halloweenské samolepky. Nebo vám bude stačit iPad. :-)

pinterest-logo

 

Když jsme celý dvoudenní projekt chystali, hojně jsme využili například Pinterest. Za aplikací s písmenem P v logu se skrývá nepřeberné množství nápadů na různorodé projekty, ať už výtvarné, kulinářské, rukodělné a mnohé další. Pokud tedy vaříte, přestavujete, renovujete, chystáte školní projekt nebo zvelebujete zahradu, určitě tu najdete mnoho originálních tipů a nápadů.

IMG_8208

 

Mimochodem, Pinterest nás navedl na video o luxusním halloweenském kostýmu a není těžké uhádnout, co je k němu zapotřebí, :-) 2 iPady a FaceTime.

Měli jsme tedy výzdobu a vybrali i halloweenský výrobek, který s dětmi vytvoříme. Potom jsme vymysleli, že secvičíme strašidelný tanec. Volba písně se přímo vybízela, na Thriller tančil zřejmě každý z nás. Tady přišlo do hry YouTube a hledání jednoduché choreografie, které bylo úspěšné. Paní učitelka při nácviku tance vysílala klip na YouTube přes Apple TV na tabuli, aby bylo pochopení kroků názornější.

Dvě dílny byly připravené – tanec a výroba netradičního pavouka. Třetí dílnu měla vyplnit práce na iPadu. „To budeme dělat myšlenkovou mapu o Keltech a o Halloweenu,že?“ ptaly se děti. Vymyslely jsme pro ně něco, co ve škole běžně neděláme. Prostě si budeme jen hrát. Každý sám se sebou, se svým vlastním obličejem. Zkombinovali jsme proto práci v několika aplikacích. První z nich se jmenuje „A Monster Me Photo Fun – Funny Camera Booth Studio„. V ní jsme pracovali s naší vlastní fotografií, upravovali jsme svůj obličej do hororových podobizen a dost se u toho nasmáli.

Upravenou fotku jsme uložili a následně otevřeli v aplikaci „Halloween Photo Frames, kde jsme vybrali dostatečně strašidelný rámeček. Výsledný obrázek jsme uložili na Cloud, abychom se mohli pochlubit i doma. Podívejte se, jak naše práce dopadla.

IMG_8186 IMG_8195 IMG_8203

Tím ale iPad svou roli rozhodně neukončil. Poté, co děti zalehly do spacáků a zhlédly halloweenský film, využili jsme FaceTime, který nám sloužil jako babysittingová chůvička. Přesně jsme věděli, co se ve spící místnosti děje, kdo mluví a co říká. Tahle vychytávka byla v usínací fázi velmi přínosná. Prostě jsme jen z jednoho iPadu zavolali na druhý a na tom našem učitelském vypnuli mikrofon. :-)

Kromě toho všeho jsme měli iPady v ruce neustále jako fotoaparát a kameru, rodičům jsme tak ještě večer mohli nasdílet fotky a také video, které vznikalo – jak jinak – v aplikaci iMovie na iPadu.