email

Tip #017 Automatický podpis e-mailu

05. 04. 2015, vytvořil: Pavlína Loňková.

I ve Vašem iPadu je dobré nastavit automatický podpis, tedy část textu, která se automaticky připojí na konec každého Vašeho e-mailu. Může ušetřit spoustu času, zejména pokud do něj vložíte rychlé kontakty (e-mail, telefonní čísla, společnosti ve kterých pracujete, odkazy na webové stránky,…)

Odborníci uvádí, že automatický podpis má být jednoduchý a přehledný. Určitě do něj patří nejdůležitější informace o Vás, tedy Vaše jméno, firma, ve které pracujete, případně pozice, adresa nebo kontakt na webové stránky.

K e-mailu můžeme připojit i odkazy na sociální sítě, ty se ale budou mnohem lépe nastavovat na PC. iPad nabízí omezené funkce nastavení. Podržte prst dlouze na textu, v černé nabídce klikněte na Vybrat a označte část textu. Tahem modrých puntíků určujete vybranou oblast. Po zvýraznění se objeví další nabídka, zde je možné např. ztučnit písmo – nabídka BIU. Pokud se potřebujete vrátit o krok zpět, zatřeste iPadem. Vyskočí nabídka, kde zvolíte Odvolat akci. Vyhněte se reklamám a „zbytečným“ sdělením, která na příjemce Vašich e-mailů mohou působit neprofesionálně.

Pojďme tedy na to. V iPadu klikněte na ikonu NASTAVENÍ a pokračujte podle obrázkového návodu: