kniha

Jak vytvořit studijní karty v iBooks

29. 08. 2014, vytvořil: Libor Klubal.

Aplikaci iBooks na iPadu lze velmi jednoduše využít poznámky k vytvoření studijních karet. Karty může použít žák při opakování učiva, ale dají se velmi dobře využít také ke shrnutí učiva na konci hodiny.

K využití této funkce potřebujete poslední verzi iBooks a knihu ve formátu textbook, která je vytvořena pomocí iBooks Author. Studijní karty nelze vytvářet v knihách ve formátu ePub ani PDF. Knihy formátu iBooks lze vytvořit pomocí aplikace iBooks Author na počítači Mac.

  1. Označte vybraný pojem v textu (přidržte chvíli prst na textu a přetáhněte jej).
  2. Klepněte na zvýrazněný text – objeví se nabídka poznámek. Klikněte na žlutou ikonku poznámky.

 
ibooks_poznamky_1-300x209

 

3. Zapište si poznámku ke zvýrazněnému pojmu kliknutím na žlutou ikonu poznámka.

ibooks_poznamky_2-300x249

4. Klepněte kdekoliv v textu, aby se objevila horní lišta s tlačítky. Pomocí třetí ikony se přepněte do režimu poznámek.

ibooks_poznamky_3-300x294

5. Nyní vidíte všechny označené poznámky v knize. Kliknutím na tlačítko Studijní karty přejdete do režimu zobrazení karet.

ibooks_poznamky_4-300x172

6. Nyní se postupně zobrazují všechny poznámky ve formě kartiček. Pokud je ke zvýrazněnému textu připojena nějaká poznámky, zobrazí se ve spodním pravém rohu ikona pro otočení. V režimu karet je možné nechat zobrazit jen poznámky označené určenou barvou a je také možné nechat karty zamíchat.

ibooks_poznamky_5-300x217