Aplikace: Slovíčka pro děti

To nejvíc, co svým dětem můžete dát, je Váš vlastní čas! Vytvářejte pro ně slovní, obrazové a zvukové hádanky „na míru“ z předmětů a osob, ktere znají! Foťte, pište, namlouvejte…

 

SLOVÍČKA PRO DĚTI
je aplikace umožňující rodičům vytvářet celé série hádanek pro své vlastní děti – pomocí vlastnoručně nafocených (nebo z internetu získaných) obrázků, namluvených nahrávek a napsaných slovíček, které dítě hádá a sestavuje.

 

KDYŽ SE CHCE, VŠECHNO JDE :)
Jistě jste se již setkali s množstvím (zahraničních) aplikací, kde se dítě učí skládat slovíčka dle obrázkových předloh, případně si slovíčko může nechat i vyslovit, aby lépe porozumělo. Tyto hry jsou ideální pomůckou pro rozvoj dítěte v předškolním či ranně školním věku.

 

Možná jste si však také říkali, proč nemůže být něco podobného i v češtině? Proč se musí moje dítě učit jen anglická slovíčka, copak není dost (a krásných) slov v naší rodné řeči? Navíc, ne vždy se s tematickým výběrem slov mohou autoři strefit do vkusu rodiče, proč tedy děti omezovat jen tím, co autor nabízí?

 

Proto, a ještě z mnoha dalších důvodů, jsem pro vás i svoje děti vymyslel a vytvořil tuto aplikaci.

 

POPIS APLIKACE
Každá hádanka se skládá ze tří součástí – obrázku, slovíčka a zvukové nahrávky. Hádanky lze navíc třídit do tématických skupin pro lepší přehlednost. Vše se vytváří i ovládá snadno a intuitivně.

 

1) OBRÁZEK
– základem hádanky je správná volba obrázku
– můžete nafotit nový přímo z vašeho iOS zařízení (všechna kromě iPad 1. generace)
– nebo vybrat jakýkoliv obrázek uložený ve vaší fotogalerii
– HORKÝ TIP: Najděte si a předem uložte obrázky pomocí Google! Např. fotky zvířat, ovoce, zeleniny, postaviček apod.

2) SLOVÍČKO
– vhodně popište co je na obrázku zobrazeno
– pamatujte, že zvolené slovíčko musí být srozumitelné pro dítě, kterému je hádanka určena
– slovíčko PLNĚ PODPORUJE NÁRODNÍ DIAKRITIKU – lze tedy bez omezení používat háčky, čárky a další znaky, jak jste zvyklí
– délka slovíčka je omezena na 8 znaků

3) HLAS
– vyslovte jasně a zřetelně zvolené slovíčko a nahrajte jej
– poslechem nahrávky a zároveň skládáním slovíčka dítě rozvíjí sve sluchové a zrakové vnímání najednou
– HORKÝ TIP: Pro starší děti (či složitější slovíčka) můžete namluvit nikoliv slovo samotné, ale POPIS toho, co je na obrázku!

PLNÁ vs. ZDARMA VERZE
Aplikace je ve své základní zcela funkční podobě nabízena zdarma. Jediné omezení spočívá v maximálním počtu slovíček (5) a skupin (1), které lze ve verzi zdarma vytvořit. Pro možnost vytváření neomezeného počtu slovíček a až 15ti skupin je třeba zakoupit „odemčení“ plné verze, které se provádí tapnutím na ikonu „zámku“ na hlavní obrazovce a následně ikony „klíče“.

POZNÁMKA: Pro získání plné verze není třeba žádné další dodatečné stahování – odemčením se aktivují všechny funkce přímo ve vaší aplikaci.
Věřím, že vám SLOVÍČKA PRO DĚTI přinesou spoustu zábavy a radosti ze společně stráveného času, stejně jako je přinesla mně a mým dětem.

 

Užijte si aplikaci a prosím OHODNOŤTE ji krátkým komentářem. Pozitivní potěší, negativní inspiruje :).

 

Plno zábavy s vašimi ratolestmi
Ze srdce přeje,
Jan Friml
autor a táta

 

1 2 3