image1

Konference „Co nového s iPady“

07. 10. 2015, vytvořil: Libor Klubal.

Spolek Učíme moderně z. s. a iStores pořádají konferenci s názvem

Co nového s iPady?

Místo konání: ZŠ Fryšták (u Zlína), nám. Míru 7, 763 16 Fryšták

Termín: sobota, 9. ledna 2016, 9.00 až 13.00

Program konference:

  • 8.30 – 9.00 – registrace účastníků
  • 9.00 – zahájení konference
  • 9.15 – 10.15 – co nového ve světě iPadů, časté dotazy, představení spolku Učíme moderně z. s.
  • 10.15 – 10.45 – přestávka + přesun do workshopů
  • 10:45 – 12:15 – Workshopy (2 x 45 minut)
  • 12:30 – 13:00 – Závěr

Každý účastník si může vybrat ze dvou workshopů. V případě nízkého zájmu může být některý z workshopů zrušen. V tom případě budou účastníci informování mailem a bude jim nabídnuta náhrada.

Přehled workshopů:

Green Screen aneb Zelená deka v akci

Green Screen by Do Ink aneb Zelená deka v akci – aplikace Green Screen umožňuje pohled na osvojované a probrané učivo z jiného úhlu pohledu. Klasický výklad a  získávání zpětné vazby od žáků pomocí písemek, zkoušení u tabule, pětiminutovek apod., můžeme odbourat a zaměnit za práci s iPadem. Učme, vykládejme učivo – ale i zkoušejme s iPady. A dělejme to zábavnou formou. Tohle je Paříž – tohle je… pojď k tabuli, vykládej zkoušenou látku a my tě nahrajeme na iPad před zelenou dekou. Během pár kliknutí se žák, student, rázem ocitá uprostřed snové Paříže a hovoří o… Pojďme se společně naučit, jak na to. V aplikaci Green Screen lze vytvářet i výstupy v rámci Výzvy 56.

A co se třeba naučíte? Podívejte se…

Nápady do hodin matematiky aneb “iPad není jenom kalkulačka”

Ukážeme si několik jednoduchých nápadů, jak oživit hodiny matematiky. Nepůjde o celé ukázkové hodiny, ale spíše o krátké vstupy k různému učivu na základní a částečně i střední škole. Seznámíme se se zajímavými aplikacemi pro učitele i žáka, díky kterým se na matematiku budete všichni těšit.

iPad ve čtenářských dílnách aneb “čteme trochu jinak”

Pojem čtenářská dílna hýbe v poslední době nejedním pedagogickým sborem. Na workshopu si ukážeme, jak lze pracovat s iPadem v jednotlivých fázích čtenářské dílny, řekneme si, k jakým činnostem je vhodné použít iPad a k jakým raději knihu, a rozhodně nebudou chybět krátké ukázky ze čtenářských dílen s využitím iPadu. Pojďme si spolu užít ten kouzelný svět napínavých příběhů.

Jak se vyhnout úmornému opravování aneb jak tuto nemilou činnost zautomatizovat.

Pozveme vás do virtuální třídy prostřednictvím služby Google Classroom, kde zacílíme na testování žáků užitím aplikace Socrative. Víc než tvorbou testů se budeme zabývat prací s výslednými reporty. Provážeme je s iTeacher Book a věřte, že se pro vás neoblíbené opravování písemek stane zábavou. Víte proč? Protože se mu vyhnete. Softwarových asistentů pro vyhodnocování testů je více. Z těch dalších bychom vám rádi představili Wise. Neztrácejte čas opravováním testů, věnujte jej raději svému rozvoji.

Rozmluvená, rozepsaná i roztančená aneb příběh dočtené knihy

Přečtenou knihou to nekončí, ale začíná. Na workshopu nabídneme nápady i konkrétní aplikace, které nám pomohou navázat na přečtený text rozvojem komunikační a slohové výchovy. Odrazovým můstkem tak může být úryvek z knihy i obrázek v učebnici. A až zapojíme představivost, obejdeme se nakonec i bez nich. Se sluchátky v uších nakousneme Apple Music, zaměříme se na písemný i ústní popis nejen hrdinů knih. Nabídneme netradiční podobu čtenářských deníků, grafické záznamy jako přípravu k ústnímu projevu v hodinách jazyků a budeme u toho, když Rumcajs pošle SMSku na Hrad. Ze slohovky vyždímeme zábavu. S jedním iPadem ve třídě i s tabletem pro každého žáka, v češtině i v cizích jazycích. Přibalte sluchátka a dílna psaní budiž zahájena.

Registrace na konferenci proveďte prostřednictvím formuláře. Počet míst je omezen na 100 účastníků. Účast na konferenci je bezplatná.